Заміну символіки на монументі “Батьківщина-мати” слід чекати не раніше за 2023 рік — міністр культури

Заміну символіки на монументі “Батьківщина-мати” слід чекати не раніше за 2023 рік - міністр культури

За результатами опитування, переважна більшість українців прагнуть замінити радянський герб на монументі «Батьківщина-мати» у Києві на тризуб. Як повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко, відповідні роботи можуть початися не раніше за наступний рік.

Про це дізналася з повідомлення “Суспільного”.

 

«Як свідчать результати опитування, з цим важко сперечатися. Майже 800 тисяч голосів проголосували, і 85% — що тризуб. Значить тризуб. Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити», — пояснює міністр.

Після цього необхідно буде напрацювати проєктну документацію, яким має виглядати цей герб та провести відповідний конкурс.

«І лише після цього розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору», — зазначив Олександр Ткаченко.

За його словами, на заміну символіки на монументі слід чекати не раніше за 2023 рік. Також він зазначив, що після вирішення цих питань наступного року можна буде побачити, яким чином на щиті засяє тризуб.

Олександр Ткаченко також додав, що заміна гербу навряд буде дешевою.

«Напевно, це не буде дешевий процес, але не непідйомний. Я думаю, що якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей, досить символічний і потрібний крок. «Батьківщина» ж дивиться очима на схід», — зауважив посадовець.

Міністр також заявив, що відповідне дослідження має розпочатися найближчим часом.

«У кожного етапу є кошти, які ми маємо забронювати, щоб це дослідження зробити, вони на етапі проєктної документації дослідження невеликі, але це теж кошти», — підсумував Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, 21 липня завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента “Батьківщина-мати” у Києві. Опитування «Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”?” було ініційоване Міністерством культури та інформаційної політики ((МКІП) разом з Мінцифрою.

Источник