Загинув Юрій Таран – командир підрозділу 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців, що обороняв Броварщину

У місті Торецьк Бахмутського району на Донеччині під час виконання бойового завдання загинув командир підрозділу, який боронив броварський напрямок, Юрій Таран. Про цю трагічну звістку повідомили на сторінці 72-ї окремої механізованої Білоцерківської бригади ім. Чорних Запорожців.

«Юрій Таран, молодий офіцер, командир, Герой та вмотивований боєць нашого війська, віддав своє життя за нашу спільну Перемогу», – йдеться в повідомленні 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.

Військовий шлях Юрія розпочався з вступу до Тульчинського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (ПВФП).

«Юрій був відповідальним, активним, старанним, сумлінно навчався, брав активну участь у громадському житті, був опорою та надією родини. Неодноразово отримував відзнаки з навчання та призові місця з різних видів спорту», – йдеться на сторінці Тульчинської школи-ліцею.

Після закінчення Тульчинської школи-ліцею з ПВФП, навчався в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультеті бойового застосування військ та, закінчивши його в 2018 році з відзнакою, здобув звання офіцера.


Загинув Юрій Таран – командир підрозділу 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців, що обороняв Броварщину

Молодого офіцера-піхотинця призначили командиром механізованого взводу в 72-гу окрему механізовану Білоцерківську бригаду імені Чорних Запорожців і відразу в складі підрозділу скерували на виконання завдання на Луганщину. Там у лютому 2019 року 22-річний Юрій Таран очолює роту.

«Він боронив державну цілісність на Світлодарській дузі, під Попасною, у Золотому, Верхньоторецькому», – повідомляє керівництво 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.

Захист Броварів

Після масштабного вторгнення, Юрій Таран захищав Київщину. Бійці його підрозділу зупинили прорив противника на Броварському напрямку, знищили при цьому три танки та 15 одиниць бойових машин піхоти. Ще три БМП вони затрофеїли.

«Підрозділ на чолі з Юрієм гнав ворога до кордону і на Харківщині, звільнивши низку населених пунктів. Відновивши сили та ще з більшим бажанням відновити територіальну цілісність своєї держави, підрозділ Юрія Тарана продовжив виконувати завдання на Донецькому та Луганському напрямках», – повідомляють у 72-й бригаді ім. Чорних Запорожців.


Загинув Юрій Таран – командир підрозділу 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців, що обороняв Броварщину

Патріот

«Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина», – процитував Василя Сухомлинського в останньому дописі за 14 липня на своїй сторінці у Фейсбуці Юрій Таран.


Загинув Юрій Таран – командир підрозділу 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців, що обороняв Броварщину

За особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, Указом Президента України № 472/2022 від 6 липня 2022 року капітана Тарана Юрія Олександровича нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

ФОТО – сторінка Юрія Тарана у Фейсбуці

Джерело