За колабораціонізм засуджено «начальницю» центру зайнятості в окупованому Сватовому | Кримінал Києва

51

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури 48-річну мешканку міста Сватове Луганської області визнано винною у колабораційній діяльності та засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна.

Також її позбавлено права упродовж 12 років обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків.

Обвинувачена до 2022 року обіймала посаду начальника відділу бухгалтерського обліку – головного бухгалтера Сватівського районного центру зайнятості.

Після повномасштабного військового вторгнення рф на територію України, вона припинила виконання службових обов’язків за вказаною посадою та залишилась на території області.

Перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганщини, обвинувачена добровільно погодилася на пропозицію окупантів обійняти посаду у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.

Так, остання погоджуючись на пропозицію представників держави-агресора обійняла посаду виконувача обов’язків начальника так званого «территориального отделения государственного учреждения – республиканский центр занятости луганской народной республики в сватовском районе» в місті Сватове, Сватівського району Луганської області.

Працюючи у незаконно створеному органі влади, активно підтримувала збройну агресію російської федерації проти України.

Ухвалення вироку здійснювалося у порядку спеціального судового провадження.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник