Про відрахування понад 23 тисяч студентів повідомили в Міносвіти. Кажуть, саме стільки чоловіків вигнали з навчальних закладів з квітня до серпня – тобто, за підсумками минулого навчального року.
До антистатистики потрапили чоловіки, старші за 30 років, яких відрахували з вишів через те, що не здали сесію або мали прогули. Також виганяли близько 6 тисяч студентів, що не змогли здати тестування Держслужби якості освіти (ДСЯО). Мовляв, не хотіли вчитися як слід, значить – ухилянти.
“Те, що їх вже немає в системі вищої освіти, – ознака того, що система самоочищується”, – відзвітував про свої досягнення заступник міністра освіти Михайло Винницький.
Похвалилися в МОН і досягненнями ДСЯО у звільненні з роботи викладачів. Справа в тому, що педагоги також мають відстрочки від служби у війську. Тому ревізори ретельно перевірили кандидатів наук та професорів, частину повиганяли з роботи, а проти 8 домоглися відкриття кримінальних проваджень.
Як відрізнити – викладач чи студент ухилянт, який сховався у виші від війська чи, може, не міг здати сесію або тести ДСЯО через слабкі інтелектуальні здібності або непорозуміння з викладачами – заступник міністра не розповів. Логіка єдина: не здав – значить не хотів на фронт та прикривався навчанням.
Тож, МОН позбавлено цілий ряд закладів вищої освіти їх ліцензій на провадження освітньої діяльності. Географія випадків дуже широка: від Запоріжжя до Ужгорода, від Миколаєва до Львова. Ми продовжуємо боротьбу із недоброчесними ділками, які дискредитують вищу освіту своїми фейковими “закладами”, які у 2023-2024 масово зараховували чоловіків призовного віку (особливо віком 30+ і часто в порушення ліцензійних обсягів), абсолютно публічно заявляючи про свої розцінки за такі дії. Такої профанації системи вищої освіти МОН терпіти не буде», – заявив Винницький.
Оставьте ответ