Уряд підтримав заборону використання пластикових пакетів

Більш того, пластикові пакети повинні бути утилізовані за рахунок того, хто їх придбав для торгівлі.

У парламенті зареєстрували законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів. Як наголошується, 16 жовтня цей законопроєкт розглядали на профільному комітеті з питань екологічної політики і природокористування та узгодили його, інформує Ukr.Media.

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А також працює над розробкою закону щодо заборони одноразових виробів з пластику.

«Всі пакети, залежно від характеристик, будуть ділитися на види. В об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства забороняється поширювати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток — надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати, як первинну упаковку для свіжої риби та м'яса, льоду, а також сипучих продуктів», — йдеться на сайті.

Більш того, пластикові пакети повинні бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того, хто їх придбав для торгівлі.

Також у Кабміні заявили, що перевіряти виконання закону будуть органи виконавчої влади.

Крім того, уряди 33 країн ввели повну заборону, а ще 53 країни — часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів.