Уночі росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру Одеси

Уночі росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру Одеси

Уночі 19 липня війська рф атакували ракетами і безпілотними літальними апаратами Одесу та область. За попередньою інформацією, десятеро мирних мешканців отримали поранення, серед яких 9-річний хлопчик. Ворог влучив у зернові термінали в портах “Одеса” та “Чорноморськ”. Пошкоджень зазнала інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників. Була атакована також портова інфраструктура, яка задіяна в роботі зернового коридору – пошкоджено резервуари та причали Одеського порту. Через атаку ворога пошкоджень та руйнувань також зазнали промисловий об’єкт, складські приміщення і торгівельні павільйони промтоварного ринку, торгівельні центри, багатоповерхові будинки житлових комплексів, автомобілі, адмінбудівлі. Пошкоджено одне з одеських кладовищ. В Одеському та Білгород-Дністровському районах Одещини пошкоджень зазнали приватні будинки, господарські споруди та автомобілі.

Про це  довідалась з повідомлень ЗМІ та офіційних прес-релізів.

 

“Вночі, 19 липня, росія здійснила цілеспрямовану повітряну атаку на зернові термінали в портах. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group”, – повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

На ранковій селекторній нараді Президент України Володимир Зеленський заслухав інформацію про нічні російські удари по Одещині, Житомирщині, іншим нашим регіонам. 

“Російські терористи абсолютно свідомо цілили в інфраструктуру зернової угоди, і кожна російська ракета – це удар не лише по Україні, а й по всіх у світі, хто прагне нормального й безпечного життя”, – заявив він, прагнучи “активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на державу-терориста та продовження нормального експорту українського зерна”.

Президент Зеленський пізніше вдень на пресконференції в Києві в середу після зустрічі з главою уряду Ірландії Лео Варадкаром сказав, що для захисту Одеси з повітря Україні потрібні додаткові системи ППО SAMP-T або Patriot: «Є дві системи на сьогодні. Я домовлявся з президентом Макроном і прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні, коли ми отримали SAMP-T. Не будемо зараз говорити, де знаходяться ці системи, але вони працюють, працюють чудово. (…) Якби в нас були відповідні додаткові системи, то вони захистили б інфраструктуру Одеси, і не тільки портову інфраструктуру».

Источник