Унікальну 200-річну грушу в Броварському районі визнано об’єктом природно-заповідного фонду

На Київщині побільшало територій та об’єктів природно-заповідного фонду.  

22 вересня 2022 р. на позачерговій 13-й сесії Київська обласна рада підтримала подання Київської ОВА та ухвалила відповідні рішення, згідно з якими на території регіону буде створено 22 об’єкти природно-заповідного фонду України.

Серед них – нововиявлені території і об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення:

  • ландшафтний заказник місцевого значення «Пугачівський» у Білоцерківському районі;
  • ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Вікова груша» в Броварському районі;
  • ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Острів» у Білоцерківському районі;
  • ландшафтний заказник місцевого значення «Острів» у Білоцерківському районі;
  • ландшафтний заказник місцевого значення «Хотянівський» у Вишгородському районі;
  • ландшафтний заказник місцевого значення «Рябчик» у Білоцерківському районі.

Облаштування нових об’єктів здійснюватиметься в Білоцерківському, Броварському, Вишгородському та Фастівському районах на площі майже 600 тис. га.

Ці об’єкти і території мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну та рекреаційну цінність без вилучення земель у землекористувачів.

Крім того, окремим рішенням обласна рада підтримала розширення на 9 га території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Зелена брама» в с. Софіївська Борщагівка Бучанського району.

Ухвалені рішення дають змогу зберегти цінні природні комплекси та зелену заповідну зону на території Київської області, а також генофонд рослинного і тваринного світу.


Унікальну 200-річну грушу в Броварському районі визнано об’єктом природно-заповідного фонду

Унікальну 200-річну грушу екологи знайшли на Броварщині, зокрема в селі Войтове Згурівської селищної ради, у вересні минулого року.

Обхват груші становить 3,70 м, а вік близько 200 років. Про знахідку написали на Facebook-сторінці Київського еколого-культурного центру. Зазначається, що Згурівська селищна рада Броварського району на прохання екологів надала дозвіл на оголошення «Вікової груші» ботанічною пам’яткою в селі Войтове. Про дерево, якому 200 років, Київський еколого-культурний центр дізнався від читача.

 

Джерело