“Укрпошта” анонсувала випуск нової марки “Хрест бойових заслуг»

“Укрпошта” анонсувала випуск нової марки “Хрест бойових заслуг"

Сьогодні, 2 жовтня, стартувало передзамовлення на придбання маркового аркуша «Хрест бойових заслуг». Тираж марки складе 75 тис. маркових аркушів. 

Про це  стало відомо з повідомлення пресслужби “Укрпошти”. 

 

“Укрпошта готується у жовтні презентувати художню поштову марку «Хрест бойових заслуг», яка доповнить серію «Нагороди України», започатковану національним поштовим оператором у 1997 році. Загалом у рамках серії вийшло 12 марок із зображеннями найвищих відзнак України. Дата введення марки «Хрест бойових заслуг» в обіг буде анонсована національним оператором окремо”, – йдеться в повідомленні. 

Повідомляється, що тираж марки буде – 75 тис. маркових аркушів, номіналом 15 гривень. Також буде випущено конверт “Перший день” тиражом 35 тис. примірників. 

“Автор дизайну відзнаки «Хрест бойових заслуг» – Олександр Лєжнєв. Дизайн поштової марки, конверту «Перший день» та штемпеля «Перший день» розробив відомий українськийм художник Володимиром Таран, з яким Укрпошта співпрацює вже багато років. Окрім зображень марок та конвертів, митець є автором дизайну монет і банкнот, а також книжкової ілюстрації”, – повідомляють в “Укрпошті”. 

Зазначається, що сьогодні, 2 жовтня, стартувало передзамовлення на придбання маркового аркуша «Хрест бойових заслуг», який буде надіслано після введення марки в обіг та конверту «Перший день. Хрест бойових заслуг», який замовники отримають за фактом його виготовлення.

В “Укрпошті” нагадують, що відзнаку «Хрест бойових заслуг» встановлено Президентом України Володимиром Зеленським 5 травня 2022 року для відзначення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які проявили себе в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за їх видатну особисту хоробрість та відвагу під час виконання бойових завдань в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення зі супротивником.

Нагадаємо, першим кавалером “Хреста бойових заслуг” став Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний, який із початку збройної агресії росії успішно організував оборону держави й особисто очолив героїчне протистояння ЗСУ цьому вторгненню. Всього “Хрестом бойових заслуг” нагороджено 85 військовослужбовців, у тому числі і Дмитра Коцюбайла, який отримав нагороду посмертно.

Источник