Українців закликають о 16:00 засвітити свічку у пам’ять жертв Голодоморів (відео)

Українців закликають о 16:00 засвітити свічку у пам'ять жертв Голодоморів (відео)

Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодоморів. Українців закликають сьогодні, 26 листопада,о 16-й годині засвітити свічку у вікні як вияв скорботи за загиблими і долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Про це, як передає йдеться в повідомленні на сайті Українського інституту національної пам’яті.

 

В інституті нагадали, що у цьому та наступному роках минає дев’ять десятиліть від злочину Голодомору 1932–1933 років.

«Увечері в суботу візьміть участь в акції «Запали свічку» – засвітіть вогники у вікнах ваших осель як символ пам’яті про відібрані сталінським геноцидом життя. Цього року, коли російський режим, який є спадкоємцем радянського тоталітаризму, намагається занурити нашу країну в цілковиту темряву, цей жест пам’яті має особливий зміст. Єднаючись у такий спосіб у вшануванні тих, хто став жертвою геноциду голодом, ми нагадуємо собі й усьому світу, що темрява не може перемогти, що рано чи пізно зло засуджують, а жертв – пам’ятають і шанують», – йдеться у зверненні.

Як зауважив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, Голодомор — це геноцид української нації, який 1932-1933 років був скоєний керівництвом радянського союзу. Створення штучного голоду стало наслідком бажання українців побудувати сильну і незалежну державу.

За різними підрахунками, зазначив омбудсмен, демографічні втрати українців становлять від 4 до 10 мільйонів людей.

Найбільша кількість загиблих від Голодомору була в Харківській, Київській, Сумській, Черкаській, Одеській, Дніпропетровській, Житомирській та Вінницькій областях.

«О 16-й годині запаліть свічку у вікні як вияв скорботи за загиблими та долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання», – закликав Лубінець.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в День пам’яті жертв Голодоморів нагадав, що росіяни будуть відповідати за історичний злочин Голодомору та нинішні воєнні злочини.

Источник