Українці в рамках експерименту зможуть оформити закордонний паспорт одночасно з ID-карткою

Українці в рамках експерименту зможуть оформити закордонний паспорт одночасно з ID-карткою

Кабінет міністрів погодився з Міністерством внутрішніх справ (МВС) та Державною міграційною службою (ДМС) на експеримент з одночасного оформлення внутрішніх паспортів (ID-картки) і паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Раніше процедури оформлення слідували послідовно одна за іншою; тепер пропонується їх об’єднати.

Про це  стало відомо за підсумками засідання Кабінету міністрів, що відбулось 7 травня 2022 року під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. 

Підписуйтесь на “КиївВладу” 

“У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів. Відтак, експериментальним проектом надано можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта. Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника”, – повідомив Урядовий портал. 

У подальшому, говориться в релізі, “в разі втрати документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних, особа також може звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта, без необхідності спочатку оформляти ID-картку, а тільки після її отримання звертатися за оформленням закордонного паспорта”. 

Слідкуйте за “КиївВладою”

Постанова №541 “Про реалізацію експериментального проекту щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон” передбачає, що пілотний проект розрахований на два роки.

При цьому в ДМС зауважують, що скористатися новою послугою громадяни зможуть після “технічної реалізації в інформаційно-комунікаційній системі ДМС”.

Як інформувала , Кабмін спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у сервісних центрах МВС. Зокрема, нововведення дозволить тимчасово переміщеним особам отримати посвідчення водія у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця складання теоретичного або практичного іспитів.

Источник