Україна зможе брати участь в інфраструктурних проектах ЄС

Омелян повідомив, що Україна приєдналася до проектів CEF.

Україна приєдналася до проектів в рамках механізму "З'єднання Європи" (Connecting Europe Facility, CEF), повідомляється на сайті Адміністрації морських портів України з посиланням на главу Міністерства інфраструктури Володимира Омеляна, інформує Ukr.Media.

"З сьогоднішнього дня Україна може брати участь у спільних з державами-членами ЄС проектах, що стосуються транскордонної інфраструктури. Наприклад, споруджуючи або вдосконалюючи залізничні маршрути, що пролягають територією України, з'єднуючи країну з європейською залізничною мережею через сусідні Польщу, Румунію, Словаччину або Угорщину. Можливо також створення спільних проектів вдосконалення портової інфраструктури, у тому числі в регіонах Приазов'я", — цитується в повідомленні В. Омеляна.

Як відзначають в АМПУ, бюджет CEF у транспортній сфері становить близько EUR23,5 млрд, тоді як в 2020 році він може бути збільшений.

Крім того, Омелян і Європейський комісар з питань транспорту Віолета Бульц обговорили питання співпраці Україна-ЄС в сфері транспорту та інфраструктури, зокрема, приєднання України до CEF, допомога ЄС у відновленні інфраструктури Приазов'я, розвиток транспортних коридорів Рейн — Дунай та Східно-Середземноморського, що належать до Європейської базової транспортної мережі TEN-T, а також розширення авіаційного та залізничного сполучення з ЄС.

Як підкреслив В. Омелян, важливим є відкриття нових інвестиційних можливостей із запуску інструменту CEF Transport Blending Facility і платформи для інвестицій в безпечний транспорт.

Зі своєї сторони, Бульц і керівництво Європейського інвестиційного банку позитивно оцінили розширення співробітництва між Україною та ЄС і запросили Україну брати участь в проектах в рамках механізму CEF.

Тоді ж Європейський комісар з питань транспорту зазначила необхідність для України посилення роботи щодо прийняття Верховною Радою пакету транспортних євроінтеграційних законів.

За словами Бульц, вона прибуде з візитом до України влітку цього року.

Як повідомлялося, Європейська комісія і Всесвітній банк розробили орієнтовний план дій щодо інвестицій в Транс'європейську транспортну мережу TEN-T) для розвитку транспортного сполучення та забезпечення економічного зростання у країнах "Східного партнерства".

У індикативний план будівництва TEN-T включені 39 українських інфраструктурних проектів, передбачених стратегією національної Drive Ukraine 2030.