Україна вимагає негайного розслідування загибелі полонених в Оленівці, до смерті яких причетні найманці ПВК “Вагнера”

Україна вимагає негайного розслідування загибелі полонених в Оленівці, до смерті яких причетні найманці ПВК “Вагнера”

Україна вимагає негайного розслідування вбивства українських Героїв в Оленівці, до смерті яких причетні  найманці з ПВК “Вагнера”. Головна мета теракту, за даними розвідки, приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених.

Про це, як стало відомо , повідомила пресслужба Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони.

 

Зазначається, що вибухи відбулись на території промзони в новозбудованому приміщенні, яке мало бути спеціально обладнано для утримання полонених, виведених з “Азовсталі”. Обладнання будівлі закінчилось 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників.

«Наголошуємо, що вибухи в Оленівці, що призвели до загибелі українських Захисників – свідома провокація та беззаперечний акт тероризму з боку збройних сил окупанта. За наявною інформацією він здійснений руками найманців зі складу ПВК “Вагнера” (Ліга) за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина. Організація та здійснення теракту не були узгоджені з керівництвом міністерства оборони РФ», – зазначає пресслужба.

Головна мета теракту приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених.

Слідкуйте за “КиївВладою”

«Відомо, що 1 серпня на “об’єкт” мала прибути комісія з москви для перевірки витрат виділених коштів та умов утримання полонених. Оскільки реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва, “проблему” було вирішено шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями», – йдеться у повідомленні.

Ще одна мета здійсненої провокації – збільшення соціальної напруги в Україні. Зважаючи на великий суспільний інтерес до долі Героїв “Азовсталі”, на думку авторів сценарію здійсненого теракту, смерть Захисників має призвести до зростання соціальної напруги в Україні.

“З метою з’ясування реальних обставин теракту та недопущення повторення подібного в майбутньому, закликаю всі міжнародні інституції висловити жорстку позицію щодо подій в Оленівці. Міжнародний рух Червоного хреста і Червоного Півмісяця, який є одним з гарантів безпеки та належного утримання українських військовополонених, має дати належну оцінку подіям та докласти зусиль для з’ясування реальних обставин та причин вбивства українських Захисників. Україна вимагає негайного допуску представників України на місце подій для вивчення ситуації та контролю умов утримання полонених українських оборонців”, – заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Источник