Україна починає інформаційну кампанію на території рф задля повернення депортованих українських дітей

Україна починає інформаційну кампанію на території рф задля повернення депортованих українських дітей

Розпочалася інформаційна кампанія “Знаєш – скажи!”, спрямована на мотивування людей, які проживають на території росії, протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти поверненню юних українських громадян в Україну. Резидентам рф роз’яснюватимуть злочинний характер викрадення українських дітей та незаконного їх всиновлення росіянами.

Про це  дізналася з повідомлення на Офіційному інтернет-представництві Президента України 27 вересня 2023 року.

 

Кампанія передбачає надання особам, які перебувають на території росії та володіють інформацією про депортованих українських дітей, можливості інформувати Україну про них. 

Для передачі інформації про депортованих українських дітей правоохоронним органам України на діджитал-майданчиках FREEДОМ доступний спеціальний канал для зворотного зв’язку й телеграм-чат “Я тут” (@ia_tuut). 

Усім особам, які нададуть інформацію через ініціативу “Знаєш – скажи!”, обіцяна анонімність.  Результатом має стати надання вітчизняним і міжнародним установам, які займаються питаннями повернення українських дітей на батьківщину, інформації про місце та обставини їхнього перебування в росії.

Інформаційну кампанію реалізує телеканал FREEДОМ у партнерстві з уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України. 

“Ті, хто викрадає наших дітей, і ті, хто їх незаконно всиновлює, однаково чинять злочин. Вони беруть участь у геноциді. Відповідальність за це не має терміну давності. Гадаю, не всі росіяни це розуміють, і їм потрібно пояснювати наслідки таких дій”, – цитує реліз радницю керівника Офісу Президента, операційну директорку Bring Kids Back UA Дар’ю Зарівну.

Як інформувала , 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої рф з прав дітей. У заяві суду йдеться про відповідальність за воєнні злочини у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до рф щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Источник