Україна підписала кредитну угоду з ЄС на 27 млрд євро

Фото: Getty Images Україна підписала кредитну угоду з ЄС в межах Ukraine Facility

Кредитна угода дасть змогу Україні залучити у 2024-2027 роках до 27 млрд євро для підтримки держбюджету.

Україна та Європейська комісія підписали кредитну угоду в межах програми Ukraine Facility. Про це повідомила пресслужба Національного банку в понеділок, 24 червня.
  Від України угоду підписали голова НБУ Андрій Пишний та міністр фінансів Сергій Марченко. Сьогодні документ також був підписаний партнерами з Європейської комісії.   Кредитна угода дасть змогу Україні залучити у 2024-2027 роках до 27 млрд євро для підтримки державного бюджету країни із загального обсягу в 50 млрд євро інструменту ЄС Ukraine Facility.   «Кошти, отримані за цією угодою, забезпечать передбачувану та гнучку підтримку нашій державі, адаптовану до безпрецедентних викликів, спричинених війною з РФ», — заявили в Нацбанку.    Найближчим часом після набуття чинності цією угодою Україна також отримає від ЄС 1,9 млрд євро безумовного фінансування. 
Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС на саміті у Брюсселі погодили програму підтримки України на 50 млрд євро під назвою Ukraine Facility. Вона розрахована на період 2024-2027 рр. Передбачається, що надходження фінансування за Ukraine Facility залежатиме від виконання Києвом 100 квартальних індикаторів.

У поточному році Україна вже отримала 6 млрд євро фінансової підтримки від ЄС — у березні та квітні — за виконання п’яти індикаторів першого кварталу. У другому кварталі треба виконати ще дев’ять індикаторів.

Источник