Україна отримала від США грант на $1,25 млрд

Фото: Пресслужба президента України Україна потребує значного зовнішнього фінансування через війну з РФ

З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала від США близько $17 млрд у формі грантів.

Державний бюджет України отримав черговий транш грантових коштів від США у розмірі $1,25 млрд. Проце повідомив Мінфін у п’ятницю, 28 квітня.

«Фінансування надано через Цільовий фонд Світового банку в рамках четвертого додаткового фінансування для Проєкту «Підтримка державних видатків щодо забезпечення сталого державного управління в Україні (PEACE)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала від США вже близько $16,7 млрд у формі грантів.

«Партнерство зі США та командою Світового банку під час війни дозволяє уряду України фінансувати першочергові соціальні витрати в повному обсязі. Водночас, допомога у формі грантів не збільшує боргового навантаження та сприяє стабілізації фінансової системи», — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Кошти від США буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат, окремих програм державної соціальної допомоги (виплати ВПО), зарплат працівників охорони здоров’я та виплат співробітникам ДСНС.

Нагадаємо, цього тижня Україна отримала третій транш у розмірі 1,5 млрд євро від ЄС. Ці кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах.

Источник