Україна отримає $10 млрд за два місяці — НБУ

Фото: Пресс-центр НБУ Україна розраховує на значну фінансову допомогу країн Заходу

Активізація надходжень зовнішньої допомоги дасть змогу суттєво наростити обсяг міжнародних резервів, прогнозує регулятор.

У березні-квітні Україна може отримати до $10 млрд від західних партнерів. Про це повідомив Національний банк у четвер, 14 березня.

Регулятор зазначає, що зберігається ризик недостатності міжнародного фінансування, але останнім часом спостерігалися позитивні зрушення в цьому питанні.

Зокрема, в НБУ нагадали, що наприкінці лютого Рада Євросоюзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки. У його межах в березні Україна має отримати перехідне фінансування обсягом 4,5 млрд євро.

Крім того, Україна досягла угоди на рівні персоналу щодо третього перегляду програми з МВФ та очікує рішення Ради директорів Фонду за тиждень.

«Загалом у березні-квітні Україна може отримати більше $10 млрд. Активізація надходжень зовнішньої допомоги в найближчий час дасть змогу суттєво наростити обсяг міжнародних резервів», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук сьогодні на бифінгу заявив, що Україна розраховує отримати у березні від ЄС 4,5 млрд євро, від Канади 1,5 млрд доларів, від Світового банку 1,5 млрд доларів, від МВФ 900 млн доларів. Ще 1,5 млрд євро ЄС надасть у квітні.

Як відомо, у липні 2023 року резерви України встановили історичний рекорд – 41,7 млрд доларів. Після цього вони знижувалися. Лише у грудні резерви зросли завдяки валютним надходженням від закордонних партнерів.

А через різке скорочення зовнішнього фінансування міжнародні резерви України в лютому впали на 3,8% ($1,47 млрд) – до $37,05 млрд.

Источник