У застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо розвитку української мови у столиці

У застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо розвитку української мови у столиці

У рамках розробки Міської концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці киянам запропоновано пройти опитування в застосунку «Київ Цифровий».

Про це, як передає , повідомили у пресслужбі КМДА.

 

«У Київ Цифровий нове опитування. Участь можуть взяти всі користувачі міського застосунку з наявним BankID – все як завжди просто і зручно. Опитування триває до 31 січня, долучайтесь!», – повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що опитування проводять з метою дізнатися громадську думку щодо реального стану використання української мови в Києві, а також визначити основні інструменти, які місто може запропонувати всім охочим опанувати українську мову.

«Із початком повномасштабного вторгнення росії фіксується помітне зростання кількості людей, котрі свідомо переходять на спілкування українською. Це важливий крок, спрямований на укріплення позицій державної мовної політики та зміцнення національної самоідентифікації, а разом із тим і національної безпеки», – наголосили у пресслужбі.

У додатку запитують:

 • Яку мову ви вважаєте рідною?

 • Якою мовою ви розмовляєте на роботі, вдома, з друзями, під час навчання?

 • Як ви оцінюєте рівень своєї української 

 • Що найбільше заважає почати спілкуватись українською?

 • Чи перейшли ви на українські під час війни?

 • Що найбільше допомагає почати спілкування українською?

 • У якому форматі зручно вивчати українську, чи відвідували мовні курси?

 • Наголошується, що наразі у столиці впроваджена низка громадських ініціатив із вивчення української мови тощо. Утім міська влада прагне більш ґрунтовно проаналізувати потреби містян.

  «Отримані результати опитування допоможуть зрозуміти рівень функціонування української мови у столиці та будуть використані під час розробки згаданої концепції міста Києва, втілення якої включатиме мовні курси та розмовні клуби для дорослих і дітей, спеціалізовані тренінги для працівників сфери послуг, бізнесу, державних службовців, оновлення програм у закладах освіти, мовні курси для людей із інвалідністю тощо», – підсумували у КМДА.

  Раніше повідомила, що 11 січня, закінчилось голосування щодо дерусифікації та деколонізації київської топоніміки в додатку «Київ Цифровий». Учасники електронного опитування підтримали чотири з п’яти пропозицій, виставлених на голосування

  Источник