У столиці на Труханову острові обладнали гніздівлі для сов і соколів (фото)

У столиці на Труханову острові обладнали гніздівлі для сов і соколів (фото)

У Києві внаслідок вирубування в парках старих, сухостійних та дуплястих дерев стало значно менше сов, дятлів, повзиків, синичок, а також кажанів та білок, які гніздяться в дуплах старих дерев. Задля допомоги мешканцям парків та скверів екологи проводять кампанію по розвішуванню спецільних штучних гніздівель для птахів.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

 

Як зазначили екологи, наслідки вирубування старих дуплястих дерев для фауни київських парків та скверів є спустошливими.

“За дослідженнями, за останні 10 років кількість видів птахів у київських парках скоротилася на 10-15 видів, загальна чисельність птахів упала вдвічі, а кількість горобців взагалі скоротилася втричі , чисельність солов’їв скоротилася на третину”, – йдеться в повідомленні.

Також, зауважили екологи, стало набагато менше, навіть візуально, кажанів, їжачків і білок. Дуже мало стало і хижих птахів, які полюбляють старі, високи дерева.

“Тому Київський еколого-культурний центр ( КЕКЦ) продовжує кампанію по розвішуванню в парках спецільних штучних гніздівель для птахів. Нещодавно ми повісили  ще 5 штучних  гніздівель для сов і соколів на Труханову острові”, – повідомили активісти. 

Будиночки для птахів треба розвішувати в будь яку пору року.

Нагадаємо, на території столичного парку “Відрадний” співробітники КО “Київзеленбуд” зрізали десятки дерев. Під “ніж” пішов старий яблунево-грушевий сад, який добре знали місцеві мешканці, а старі дерева слугували прихистком птахам та білкам і створювали атмосферу парка.

Источник