У столичному Pinchuk Art Centre відкрилася виставка про російські воєнні злочини

У столичному Pinchuk Art Centre відкрилася виставка про російські воєнні злочини

У Києві у Pinchuk Art Centre розпочали роботу одразу дві виставки. Це проєкти “Коли віра зрушує гори” та “Російські воєнні злочини”. Обидві виставки будут працювати до 9 жовтня. 

Про це дізналася з повідомлення видання VOGUE.

 

Згідно з повідомленням, у Pinchuk Art Centre експонуються проєкти “Коли віра зрушує гори” та “Російські воєнні злочини”. Куратори – Бйорн Гельдхоф, Барт де Бер та Ксенія Малих.

Фотографії, що стали частиною проєкту “Російські воєнні злочини”, були зроблені в різних куточках України від першого дня повномасштабного вторгнення росії і до початку липня.  Кульмінація проєкту – відео, яке створив Олексій Сай, зібравши 6400 зображень, що фіксують злочинні дії окупантів. Вперше цей проєкт був представлений на Міжнародному економічному форуму в Давосі.

Друга виставка, яку зараз можна побачити в артцентрі, отримала символічну назву “Коли віра зрушує гори”. Це масштабна групова виставка за участю понад 45 українських і міжнародних митців і мисткинь зроблена разом з антверпенським Музеєм сучасного мистецтва М НКА. Вона представляє роботи сучасних зірок бельгійського мистецтва – Яна Фабра, Берлінде де Брукере, Франсіса Аліса. Так, у масштабній роботі Франсіса Аліса, можна побачити, як понад 800 людей разом зрушують гору. В якійсь мірі ми всі робимо це щодня — вдома чи на фронті, в Україні чи закордоном — гору, що неможливо зрушити вірою одного, зрушуємо колективно.

Також у виставці беруть участь українські митці Андрій Сагайдаковський, Анна Звягінцева, Олексій Сай, Влада Ралко, Леся Хоменко та інші. В рамках виставки пройде кінопрограма, яку курують художники Ярема Малащук та Роман Хімей. Одна з головних стрічок цієї програми – документальний фільм “Маріуполіс” литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, що в березні був убитий російськими окупантами.

Зазначається, що виставки триватимуть до 9 жовтня. У разі оголошення повітряної тривоги в артцентрі просять спуститися в укриття, яке знаходиться в «Метрограді».

Нагадаємо, у фойє другого поверху столичного Будинку кіно проходить виставка фотографій захисника Маріуполя і фотографа полку «Азов» Дмитра Козацького із позивним «Орест».  Протягом кількох місяців в соцмережах він поширював світлини з «Азовсталі», фіксував у кадрі поранених українських воїнів. Виставка триватиме до 30 липня.

Источник