У Солом’янському районі Києва планують створити декоративні луки

У Солом'янському районі Києва планують створити декоративні луки

Комунальники Солом’янського району Києва збираються цьогоріч озеленити цю частину міста декоративними луками так, як це роблять у Європі. За прикладом європейських, американських та австралійських міст заплановано засадити великі міські ділянки української столиці різнотрав’ям. 

Про це  стало відомо з повідомлення КП по утриманню зелених насаджень Солом’янського району м.Києва. 

 

Йдеться про пілотний проєкт засадження міста декоративними луками. 

“В Солом’янському районі багаторічні масиви різнотрав’я з’являться на бульварі Вацлава Гавела, вулиці Романа Ратушного і в Ландшафтному парку”, – зазначено у публікації. 

Такі біогазони поширені у парках міста Гданськ (Польща), ними прикрашені узбіччя Кореї та дахи багатоквартирних будинків у місті Гамбург (Німеччина). 

Як кажуть комунальники, проєкт засадження локацій декоративними луками допоможе значно заощадити кошти, покращити якість повітря та забезпечити більш раціональне використання водних ресурсів. 

Зазначимо, що 21 квітня 2023 року на боковій вулиці бульвару ім. Лесі Українки висадили дерева з QR-кодами для допомоги військовим. 

Завдяки табличкам з QR-кодами перехожі можуть задонатити на купівлю препарату “Альбіум”, що рятує життя пораненим військовим та ветеранам, які проходять лікування у шпиталі.

Раніше КВ повідомляла про незаконне будівництво та знищення величезної популяції рослини з Червоної книги “Київводоканалом” у заказнику “Деснянські луки”. Ландшафтний заказник був створений з метою охорони заплави р.Дніпро, але на 3 га луків проривали котлован та прокладали труби.

Источник