У росії показово судять 18 військовополонених з батальйону “Айдар”

У росії показово судять 18 військовополонених з батальйону “Айдар”

У Ростові-на-Дону показово судять 18 полонених військовослужбовців батальйону “Айдар”. Уповноважений Верховної Ради (ВР) з прав людини закликав світ відреагувати на судилище, яке грубо порушує Женевську конвенцію.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні у Телеграм-каналі уповноваженого Верховної Ради (ВР) з прав людини Дмитра Лубінця.

 

згідно з повідомленням, на лаві підсудних 18 полонених військовослужбовців батальйону “Айдар”.  Українським захисникам інкримінують насильницьке захоплення влади, зміну конституційного ладу так званої днр і участь в діяльності терористичної організації.

“Це чергове судилище, яке підтверджує всьому світу, що росія робить злочинців із тих, хто боронив рідну землю. Це ті люди, які не вторгались на чужі території, а лише боролись за свою свободу, державу, сім’ю і життя”, – зазначив Лубінець.

Омбудсмен наголосив, що світ має реагувати на такі ганебні судилища захисників України.

Він зауважив, що “росія цинічно займається кримінальним переслідуванням українських громадян і відчуваючи безкарність продовжує своє криваве “справедливе правосуддя” над тими, кого не змогли залякати і зламати».

“Такі судилища – це чергове грубе порушення загарбниками Женевської конвенції за що росія повинна постати перед судом”, – наголосив Лубінець

Нагадаємо, у червні 2023 року у росії розпочався “суд” над “азовцями”. Полонені військові були членами полку “Азов”, елітного підрозділу Збройних сил України, що воював з російськими окупантами в порту Маріуполя на Азовському морі. Росія захопила Маріуполь минулого року після тримісячної битви, яка перетворила більшу частину міста на тліючі руїни.

Источник