У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)

У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)

На Київщині села Димер, Демидів, Козаровичі під час повномасштабного наступу росії одними із перших прийняли на себе ворожий удар. І саме підрив Козаровицької дамби на річці Ірпінь унеможливив продовжити наступ окупаційних військ через ці населені пункти на Київ. 

Про це стало відомо із відеосюжету видання “Українська правда” на  YouTube-каналі. 

 

У Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (відео)

“Було прийняте термінове рішення негайно бути в Києві. І вже на наступний день ми виїхали до Ірпінської дамби, щоб стати на оборону міста Київ. Звичайно, що з перших днів треба було моментально орієнтуватися на місцевості, приймати та організовувати співпрацю з іншими підрозділами. А також вести активні бойові дії з ворогом, активні атаки починалися інколи опів на четверту, о четвертій ранку, і так відбувалося щодня”, – розповів учасник боїв поблизу Козаровицької дамби, нацгвардієць Богдан.

За словами нацгвардійця, артилерійські обстріли не припинялися упродовж 8-9 годин і  щодня чисельність прильоту артилерійських снарядів різного калібру лише зростала.

“Гради, урагани, а коли на повну силу запрацювала авіація і прилетіла “точка У”, стало вже неможливим, щоб люди і далі перебували на цій території. У самих Козаровичах, приблизно за кілометр, розташовувалися ворожі сили, які не випускали з села людей. Вони їх брали в полон, шукали учасників бойових дій, військовозобов’язаних, утримували їх силою. Ми знаємо випадки, коли люди просто не поверталися”  – говорить він. 

І зауважив, що під час спроб армії рф прорватися через дамбу і було прийнято у результаті рішення про її підрив з тим, аби унеможливити перехід ворожих військ та поставку понтонів далі по сплаву річки Ірпінь. А технічне виконання замінування було майже актом самогубства через регулярні обстріли території дамби ворожою артилерією.

“Була пізня ніч, друга година ночі і прийнято рішення – підірвати дамбу. І щоб її підірвати, необхідно було заносити 30-ти кілограмові ящики розміром 1,5 тонни. Плюс ми розуміли, що з хвилини на хвилину можуть знову розпочатися обстріли. А стріляли вони дуже точно. Тому на тих же ящиках можна було і самим підірватися. Все робилося дуже швидко. І було зроблено буквально за 15 хвилин, а за 20 хвилин відбувся сам підрив”, – розповідає боєць. 

За його словами, те що українські військові використали природній ландшафт для оборони – це лише покращило захист не лише території, а й самих військовослужбовців.

“Такий крок, як утримання дамби, був дуже важливим. Це унеможливило їхні переходи в інших напрямках. Це – напрям Гостомеля, Бучі. Вони постійно намагалися там підсилити свої угрупування, але саме через розлив річки вони не змогли цього зробити. Підрив був зроблений таким чином, щоби пішки таки можна було дійти до дамби і потрапити в село. Техніка би зверху вже не проїхала. І, насправді, це пізніше допомогло багатьом жінкам та дітям покинути Козаровичі. І велика заслуга тут тим хлопцям, які працювали з дронами. Вони ці місця виявляли і передавали на вогневу позицію нашої артилерії. І за можливості вести вогонь, артилерія відпрацьовувала ці позиції. Ми дочекалися моменту, коли село було звільнене”, – наголосив нацгвардієць. 

Нагадаємо, що на початку березня у Київській області через зруйновану дамбу рівень води на поймі річки Ірпінь сягав максимально допустимого рівня. Під загрозою затоплення тоді опинився Демидів, де точилися активні бої з московитами.

Источник