У Києві викрито виробництво фальшивих посвідчень журналістів та довідок для отримання зброї. ФОТО | Новости криминал

31.05.2022 08:00

За процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури м. Києва викрито директора підприємства, який налагодив виробництво та збут підроблених документів.

За даними слідства, керівник видавництва у столиці, налагодив схему виготовлення та продажу фейкових документів. Свої послуги рекламував на власному вебсайті. За грошову винагороду він виготовляв посвідчення журналістів, прескарти, спеціальні перепустки та інші документи, які підтверджують статус журналіста особам, які не мають жодного відношення до журналістської діяльності, а також довідки для оформлення  їм дозволу на травматичну зброю. За бажанням клієнта він виготовляв прескарти, які нібито акредитовані Міністерством оборони України.

Вартість підробленого посвідчення становила від 3 000 до 5 000 грн. залежно від терміну його дії. За попередніми даними, послугами директора видавництва скористалися близько 800 клієнтів.

За результатами проведених обшуків вилучено понад 400 готових до збуту підроблених журналістських посвідчень, посвідчень громадської організації, 50 довідок на отримання травматичної зброї, державні номерні знаки. Також вилучено комп’ютерну техніку з базами даних замовників, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Оболонського управління поліції ГУ Нацполіції у місті Києві за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник