Планують, що обидва рішення в урочистій атмосфері оформлять підписами у Брюсселі 1 березня.
Рада ЄС затвердила механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн, а також остаточно схвалила безвіз із Грузією, передає Ukr.Media.
"Ця угода зблизить народи Грузії та ЄС і сприятиме зміцненню туризму і ділових зв'язків", — заявив міністр внутрішніх справ і національної безпеки головуючої в Раді ЄС Мальти Кармело Абела.
У комюніке уточнили, що Рада ЄС та Європейський парламент тепер повинні підписати ухвалені правила.
Після публікації рішення щодо безвізового режиму для Грузії в офіційному журналі ЄС він запрацює через 20 днів. Тобто, не пізніше 22 березня громадяни Грузії зможуть подорожувати до країн шенгенської зони без віз, але за наявності закордонного паспорта.
Ідеться про перебування на території ЄС до 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.
Двері для України
Затвердження механізму призупинення безвізового режиму для третіх країн є передумовою для розблокування безвізового режиму для України.
За повідомленнями європейських ЗМІ, вже 28 лютого може відбутися процедура тріалогу між інституціями ЄС: Європарламенту, Єврокомісії та Ради ЄС щодо українського питання.
Після погодження українського питання під час тріалогу проект передадуть до профільного комітету Європарламенту, потім мають винести на схвалення євродепутатами у сесійній залі.
Після цього українське питання також має остаточно схвалити Рада ЄС.
У лютому 2017 року голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що безвізовий режим для України має запрацювати вже до початку літа цього року.
Важкий шлях до безвізу
Перемовини щодо надання безвізового режиму для України тривали з 2008 року. Як визнали у ЄС, Україна успішно виконала усі 144 зобов'язання у межах візового діалогу.
20 квітня 2016 року Єврокомісія видала законодавчу ініціативу щодо надання Україні безвізу.
26 вересня проект схвалив профільний комітет Європарламенту з внутрішніх справ, запустивши міжінституційний діалог з цього питання.
А 17 листопада спеціальна група Ради ЄС погодила свою перемовну позицію щодо безвізу до тріалогу, підтримавши надання Україні такого права.
Проте українське питання пригальмували, коли прив'язали подальші кроки до остаточного затвердження механізму призупинення.
У той час як грузинське питання йшло паралельно з механізмом призупинення.
У ЄС не приховували, що українське питання загальмували до виборів президента у Франції, щоб не дати додаткових козирів Марін Ле Пен.
Хто і куди поїде
Право на безвізові поїздки до ЄС отримають власники біометричних закордонних паспортів.
Таких в Україні вже видали 2,27 мільйона.
Подорожувати без права роботи на 90 днів щопівроку можна буде до всіх країн ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії.
Натомість Українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте входять до шенгенської зони — Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Механізм призупинення
Погоджений механізм призупинення передбачає, що візовий режим можуть тимчасово відновити для країн за низки умов.
Найперше, через суттєве зростання кількості громадян країни, яким відмовляють у в'їзді в ЄС, або які незаконно залишаються на його території.
Підставою буде різке збільшення необґрунтованих заявок щодо надання притулку або проблеми у співпраці щодо повернення нелегальних мігрантів.
Візи знову можуть запровадити при загрозах внутрішній безпеці, пов'язаних з представниками окремої країни.
Ініціювати механізм призупинення зможуть і країни-члени, і Європейська комісія.
Якщо проста більшість країн-членів заявляє про ініціативу, Єврокомісія протягом тридцяти днів має тимчасово призупинити безвізовий режим на 9 місяців.
Єврокомісія може продовжити призупинення безвізового режиму для країни ще на 18 місяців, якщо причини так і не усунули.
Також Єврокомісія буде моніторити ситуацію у країнах, які отримали безвізовий режим. ЄС контролюватиме, чи країни продовжують виконувати критерії надання безвізового режиму.
Призупинення безвізу може стосуватися не всіх громадян країни, а тільки окремих категорій.
Оставьте ответ