У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосіївському районі міста Києва викрито та припинено діяльність так званого «детективного агентства», учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних.

Про це дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури.

 

Як розповіли у пресслужбі, учасники «детективного агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб. 

До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних. Оплату за свої послуги так звані детективи приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. 

«В залежності від замовленого обсягу інформації на людину вартість послуг «детективів» становила від 200 доларів по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів за послуги по візуальному спостереженню, складанню досьє на особу та інші», – прокоментували у Київській міській прокуратурі.

У пресслужбі зазначили, що одним із «детективів» на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства «Національні інформаційні системи».

«У свою чергу, невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію «детективу», – повідомили у столичній прокуратурі.

У ході досудового розслідування правоохоронці заблокували функціонування сайтів «агенства», одному з фігурантів повідомлено про підозру. 

Раніше повідомила, що на Київщині припинено протиправну діяльність групи осіб, які налагодили схему збору інформації про громадян України шляхом доступу до закритих державних баз даних. Про підозру повідомлено керівнику детективного агентства та поліцейському. Ті торгували інформацією з обмеженим доступом у так званому “даркнеті”.

Источник