У четвер в Музеї видатних діячів української культури відбудеться день відкритих дверей

У четвер в Музеї видатних діячів української культури відбудеться день відкритих дверей

У четвер, 21 вересня, у Музеї видатних діячів української культури, який розташований по вул. Саксаганського, 93-97, пройде День відкритих дверей. У цей день з експозиціями музею можна ознайомитися безкоштовно. 

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

 

«Музей видатних діячів української культури – це комплекс меморіальних будинків, у яких проживали родини Лесі Українки, Миколи Лисенка та Михайла Старицького. Згодом поряд почав жити і Панас Саксаганський, а Іван Франко заходив у гості, коли приїздив до Києва», – розповіли у КМДА.

Як зазначається, серед експозицій будинку Лесі Українки розміщена літературна добірка про шлях поетеси.

Постійна виставка композитора Миколи Лисенка висвітлює його шлях, а в меморіальних кімнатах збережено автентичний паркет, ліпнину та кахляні грубки.

Експозиція Михайла Старицького складається з меморіальної квартири письменника та тематичної частини, присвяченої життю і творчості корифея українського театру, а також його нащадків.

Крім того, до 31 жовтня триватиме Історична мультимедійна виставка про репресії української інтелігенції  “[Не]знищен[н]і”. Вхід вільний.

Також працює інтерактивна локація в будинку Михайла Старицького “Салон Проні Прокоповни”. Локація працює щодня з 10:00 до 18:00 (окрім вівторка).

Також, щосуботи о 12:00 відбуваються традиційні чаювання на веранді будинку Миколи Лисенка.

21 вересня о 16:00 працюватиме лекторій “Косачі, Старицькі, Франки: як радянська влада намагалася знищувати українські родини” Для участі необхідна попередня реєстрація.

Екскурсія “Історії старого подвір’я: Гостини” відбудеться 24 вересня о 12:00. Запис – 067-246-52-97 (Telegram).

Відкрита лекція “Тобілевичі та український культурний рух кінця ХІХ – початку ХХ століття” (спільно з Культурним Проєктом) відбудеться 28 вересня о 19:00 на платформі Zoom.

Источник