ВР просить ЮНЕСКО позбавити рф членства в цій міжнародній організації

ВР просить ЮНЕСКО позбавити рф членства в цій міжнародній організації

Верховна Рада (ВР) звернулась до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) щодо позбавлення російської федерації (рф) статусу держави-члена ЮНЕСКО.

Про це  стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”) за підсумками пленарного засідання ВР 31 травня 2022 року. Відповідний проект постанови (№7394) підтримали 311 народних депутатів. 

 

У тексті звернення мовиться, що “Російська Федерація не припиняє знищення міст та цілих регіонів України шляхом завдання непоправних наслідків у вигляді зруйнованої національної інфраструктури, культурної спадщини та численних жертв серед цивільного населення та військового складу. Найбільші втрати на культурному фронті є наслідком перманентних артилерійських обстрілів, авіа- та ракетних ударів. Від початку повномасштабного вторгнення Російська Федерація випустила по Україні понад 2100 ракет і ця цифра продовжує зростати кожного дня. Внаслідок обстрілів в Україні постраждали об’єкти спадщини у більшості регіонів держави. За останніми даними, було пошкоджено або знищено вже понад 250 культурних пам’яток, серед яких церкви, музеї, пам’ятники, заповідники, будинки культури, театри, бібліотеки та історичні будівлі. Такі дії з боку країни-агресора є абсолютним нігілізмом норм

міжнародного гуманітарного права та здорового глузду”.

 

У зверненні також є згадка про те, що у самій ЮНЕСКО “неодноразово підкреслювали

необхідність дотримання Російською Федерацією зобов’язань міжнародного гуманітарного права, зокрема Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року та засуджували напади і пошкодження культурної спадщини в усіх її формах в Україні”. Але ці звернення, констатують українські парламентарі, ні до чого не призвели.

Автори проекту постанови (Галина Васильченко, фракція “Голос”, та інші нардепи) пояснюють необхідність такого звернення тим, що виключення рф з ЮНЕСКО додасть “консолідації мирних міжнародно-правових зусиль з метою захисту населення та культурної спадщини України”.

Як інформувала , на засіданні 31 травня ВР також схвалила і внесе на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО) пропозиції щодо застосування проти деяких представників Російської православної церкви (РПЦ) персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Йдеться про патріарха Кирила (Гундяєва) і низки його підлеглих по керівництву РПЦ та однодумців з числа елітного російського духовенства. 

Источник