Вперше за час повномасштабної війни ухилянт від призову отримав максимальне покарання – подробиці

Санкція статті 336 Кримінального кодексу (“Ухилення від призову на військову службу під час мобілізаці”) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років. Максимальний вирок – 5 років за гратами – вперше за час повномасштабної війни виніс столичний суд.

Про це повідомляє Главком.

За матеріалами справи, на початку червня 2023 року чоловіка було визнано придатним до військової служби. У середині вересня того ж року ТЦК вручило чоловіку “бойову” повістку на відправку до війська. Проте він, не маючи права на відстрочку, проігнорував виклик.

У суді вину визнав і пояснив: не прибув до пункту відправки для проходження військової, оскільки мав їхати до батьків, вони похилого віку і потребують стороннього догляду. Зазначив, що розуміє свій громадянський обов’язок, але служити не може та не буде.

Під час допиту військовослужбовець ТЦК розповів: обвинувачений придатний до служби, при цьому заявив, що не піде воювати, бо його близькі родичі живуть у Донецькій області. І цей факт начебто заважатиме військовозобов’язаному перебувати у лавах ЗСУ.

У результаті суд дійшов висновків, що проживання батька та бабусі обвинуваченого у Донецькій області, а його дружини – на тимчасово окупованій території, не є поважною причиною, що може виправдати чоловіка від ухилення від мобілізації.

При цьому суд не взяв до уваги каяття ухилянта – мовляв, він нічого не зробив для того, щоб виправити ситуацію; весь час перебував у столиці і без поважних причин не з’явився на виклик до ТЦК.

Так само суд відкинув прохання прокурора про призначення обвинуваченому умовного терміну покарання, яке не пов’язано із позбавленням волі. Феміда вказала на відсутність підстав з огляду на суспільну небезпечність вчиненого ним кримінального правопорушення.

Суд розпорядився взяти під варту обвинуваченого одразу після ухвалення вироку. Він перебуватиме у Київському слідчому ізоляторі до набрання вироку законної сили.

Джерело