Ворзельське озеро придатне для купання, – комунальники

Ворзельське озеро придатне для купання, – комунальники

Бучанські комунальники дослідили якість води у Ворзельському озері. За висновком фахівців, озеро придатне док упання і його стан значно покращився за останні роки.

Про це стало відомо з публікації КП “Бучазеленбуд”.

 

Працівники КП провели лабораторні дослідження ще у березні місяці.

“Упродовж останніх років якість води в цьому озері значно покращилася. Нині воно цілком безпечне для купання. Щоб якість води й надалі відповідала нормам, ми будемо регулярно відстежувати основні показники та проводити лабораторні дослідження”, – розповів керівник КП “Бучазеленбуд” Віктор Галущак.

Так, за результатами досліджень, вміст кишкових паличок в водоймі складає 900 одиниць, що у п’ять разів менше за допустиму норму (5000 одиниць на кубічний дицеметр). Інших патогенних мікроорганізмів також не було не виявлено. Показники хлоридів, сульфатів, заліза, жорсткості, запаха, мутності та лужності у тому числі відповідають нормі. В озері також не виявлено забруднення хімічними сполуками типу нітратів й добрив. 

“Зокрема, показник вмісту нітратів складає 11 мг/дм³ (норма — до 45), показник вмісту нітритів – 0,17 мг/дм³ (норма – до 3,3), показник вмісту аміаку мінімальний — лише 0,48 мг/дм³ при нормі до 2 мг”, – додають в повідомленні.

Як раніше писала , у цьому році заплановане розчищення озера Синє, яке розташоване на території Подільського району Києва. Заходи, спрямовані на благоустрій водойми, фінансуватимуться з міського фонду охорони навколишнього середовища у 2023 році.

Источник