Вимагала щомісячну “данину” від підприємця: підозрюється посадовиця Оболонської РДА

Правоохоронці викрили заступницю начальника відділу контролю за благоустроєм Оболонської РДА на вимаганні від підприємця 42 000 гривень щомісяця.

Про це повідомляє столична прокуратура.

Як зазначається, чиновниця вимагала від підприємця неправомірну вигоду за розміщення торгівельних місць та безперешкодного ведення роздрібної торгівлі на території Оболонського району.

Чоловік мав сплачувати 7 000 гривень за кожне місце, при цьому оплату здійснювати наперед, в перших числах кожного місяця. Загалом зловмисниця погодила підприємцю шість торгових точок, за які він мав сплачувати 42 000 гривень.

Правоохоронці задокументували перший “платіж” за червень у розмірі 21 тисячі гривень та у подальшому затримали посадовицю у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України безпосередньо під час передачі їй 42 тисяч гривень за новий місяць.

Їй повідомлено про підозру за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, та наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Джерело