Використання та покупка ПЕТ пляшок

Вже впродовж тривалого часу для пакування мінеральної води, різноманітних слабоалкогольних напоїв чи молочних продуктів використовується пластикова тара, що майже повністю замінила тару, виготовлену зі скла чи алюмінію. Вперше преформи для виготовлення ПЕТ пляшок отримали в 1966 році і з того часу пляшки з поліетилентерефталату (скорочено ПЕТ) та пляшки для квасу впевнено завоювали свою нішу на ринку завдяки своїй міцності, легкості, герметичності та незначній вартості. Для розливу газованих напоїв та пива шийка ПЕТ пляшок містить спеціальні борозенки, які запобігають виливанню напою під дією тиску газу. У заготовках для пластикових пляшок, що призначені для молока чи соку досить широка горловина, яка дозволяє вільний доступ до пляшки кисню.

Особливості виготовлення преформ для ПЕТ пляшок

Основою для виготовлення ПЕТ пляшок слугує пластиковий гранулят, який перед використанням старанно висушують. Далі сировину плавлять і за потреби отримання певного кольору добавляють спеціальний барвник. Кольорове забарвлення пластикової пляшки аж ніяк не є даниною моди, в першу чергу воно виступає захистом для продукту, який розлито в пляшку, від ультрафіолетового спектру сонячного проміння і вже потім слугує маркетинговим рішенням для певного маркування напою.

Зазвичай у пляшки зеленого та коричневого кольору розливається пиво чи квас, а до жовтих або червоних пляшок розливається лимонад. Від ваги та товщини стінок у заготовках, які закуповують підприємства, в подальшому залежить об’єм майбутніх пляшок. Виробництво пластикових бутилок включає декілька етапів, впродовж яких:

  • здійснюється нагрівання преформи (заготовки), яка затискається за допомогою спеціальних цапф;
  • відбувається рівномірний розподіл температури на всій довжині преформи;
  • нагріта заготовка піддається витягуванню та видуванню за допомогою повітря, що подається в середину заготовки.

Покращенню властивостей поліетилентерефталату сприяє додавання спеціальних бар’єрних добавок – нейлону або амосорбу.

Асортимент ПЕТ пляшок

ПЕТ пляшки, що виготовляються компанією «Гарна Пляшка», призначені для фасування як харчових рідин, на кшталт пива, мінеральної чи солодкої води, різноманітних соків та олії, так і нехарчових рідин (розчинників, барвників тощо).

Асортимент продукції включає ПЕТ тару у вигляді 0,5 літрових коричневих та прозорих пляшок (в тому числі для пива), одно літрових прозорих пляшок, трьох- та чотирьох літрових прозорих та синіх квадратних пляшок, 4,5 літрових квадратних синіх та прозорих пляшок, 5 літрових квадратних синіх пляшок. Замовлення приймаються тільки на виготовлення оптових партій ПЕТ пляшок. Детальніше на сайті компанії www.goodbottle.com.ua.