«Вікі любить пам’ятки»: мешканців Броварщини запрошують взяти участь у фотоконкурсі

Із 1 по 31 жовтня відбудеться міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Про це йдеться на офіційній сторінці організаторів конкурсу.

«Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили вже більш як 350 тисяч світлин понад 39 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити», — повідомляють організатори.

Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, з 24 лютого 2022 року сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню:

«Щодня кількість руйнувань збільшується. Кожна світлина має вагому цінність для увічнення пам’яті про культурну спадщину нашої Батьківщини, її багатогранність та ідентичність», – зазначають організатори конкурсу.


«Вікі любить пам’ятки»: мешканців Броварщини запрошують взяти участь у фотоконкурсі

Вони запрошують долучатися до конкурсу, подавати свої фото, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхньої збереженості. Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі.

Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток.

У основних номінаціях приймаються фотографії, що були зроблені в будь-який період часу до 23-го лютого 2022 року (включно); головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки.


«Вікі любить пам’ятки»: мешканців Броварщини запрошують взяти участь у фотоконкурсі

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій.

Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі. Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

Як взяти участь у конкрсі

Як узяти участь у конкурсі – дивіться на сайті конкурсу за ЦИМ посиланням.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Сторінка конкурсу у фейсбуці ТУТ.

Із пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

ФОТО – Андрій Захарченко

Джерело