Від початку війни в Україні зафіксовано більше 100 фактів загибелі й поранень, катувань, взяття у заручники журналістів

Від початку війни в Україні зафіксовано більше 100 фактів загибелі й поранень, катувань, взяття у заручники журналістів

В Україні від початку повномасштабної агресії зафіксовано 29 фактів загибелі журналістів, 17 фактів поранення та 12 фактів позбавлення права пересування.

Про це стало відомо з повідомлення голови НСЖУ Сергій Томіленко.

 

«11 журналістів зараз в окупації, частина з них в полоні», – йдеться у повідомленні з посиланням на заступника голови Нацполіції Максима Цуцкірідзе.

Максим Цуцкірідзе поділився інформацією щодо розслідування незаконного позбавлення волі на Херсонщині журналіста газети “Новий день” Олега Батуріна, розповів про розслідування низки резонансних справ, зокрема – загибелі телеоператора Kyiv Live Євгенія Сакуна.

Слідкуйте за “КиївВладою”

Розслідування злочинів проти журналістів також проводить Служба безпеки України.

Станом на 14 березня слідчі СБУ здійснюють досудове розслідування у 34 провадженнях, в яких досліджують обставини загибелі, отримання тілесних ушкоджень, а також незаконне позбавлення волі журналістів.

Загалом правоохоронці розслідують більше 100 фактів загибелі й поранень, катувань, взяття у заручники журналістів у зв’язку зі збройною агресією росії.

Зазначається, що атаки і напади окупантів на журналістів складова геноциду, українські журналісти разом з іншими патріотами становлять найбільшу небезпеку для окупантів.

Источник