Від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 626 фактів застосування армією рф хімічної зброї в Україні

Від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 626 фактів застосування армією рф хімічної зброї в Україні

Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. Динаміка використання російськими терористами хімічної зброї і надалі зростає, наразі щодня фіксується до 10 таких випадків.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Генерального штабу ЗСУ.

 

“Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року 51 випадок,”- йдеться в повідомленні.

Як зауважили в Генштабі, при цьому динаміка застосування зростає. Щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин.

Зазначається, що найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з БПЛА. Проте, застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.

Зокрема, 14 грудня 2023 року виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом хімічної речовини CS.

“36 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано і направлено для проведення слідчих дій у рамках кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України”, – інформували в Генштабі.

Источник