Вибираємо смартфон у 2023 році: iOS або Android

Здається, протистояння між смартфонами американського бренду Apple та гаджетами інших виробників не закінчиться ніколи. І якщо в плані дизайну, системи камер та функціонального наповнення суперники знаходять деякі компроміси, то відмінності операційних систем не залишають надії на примирення. Якщо ви вирішите купити айфон, то автоматично оберете iOS, на якій працює гаджет. При покупці смартфонів інших брендів існує відмінність у плані операційної системи, проте найчастіше вибір здійснюється між девайсами, які працюють на Android.

Порівняльна характеристика iOS та Android

Якщо ви хочете порівняти гаджети, що працюють на цих операційних системах, можете зробити це на сайті інтернет-магазину StoreInUa. У каталозі ви знайдете широкий вибір смартфонів, що реалізуються за приємною ціною. Що стосується критеріїв вибору між Android та iOS, звертайте увагу на такі моменти:

  • зручність використання;
  • кастомізація;
  • безпека;
  • файли та програми.

Щодо зручності, то тут навряд чи буде однозначна відповідь, бо кожен сам вибирає, що йому до вподоби. Однак є думка, що з Android можна без проблем перескочити на iOS, а зробити перехід у зворотному напрямку буде складно. Це говорить про простоту експлуатації «яблучної» ОС.

Багато в чому цьому сприяє відсутність кастомізації, якою так пишаються розробники Android. Кожен виробник смартфонів, що базується на цій ОС, додає в неї щось своє або переробляє її практично повністю. Найбільш яскравий приклад — китайський бренд Xiaomi, чия операційна система MIUI, хоч і працює на базі Андроїд, але істотно відрізняється від «материнської» ОС.

Що стосується безпеки, то в цьому компоненті тягатись операційною системою iPhone просто безглуздо. Гаджети Apple можна нескінченно лаяти за закритість, проте такий підхід виправданий повною відсутністю шкідливих програм.

Закачувати програми на Андроїд можна в різних програмах та файлообмінниках, тоді як iPhone пропонує лише AppStore. При цьому завантаження фото або відео в iPhone вже можливе з браузера.

Висновок

Операційна система Android виграє тільки в плані кастомізації і частково пропонує більші можливості при завантаженні програм. У всьому іншому вона не в змозі скласти конкуренцію iOS, що багато в чому й зумовлює популярність айфонів.