Верховна Рада затвердила указ президента про націоналізацію майна рф

Верховна Рада затвердила указ президента про націоналізацію майна рф

Верховна Рада сьогодні, 12 травня, затвердила указ президента Володимира Зеленського про націоналізацію майна рф.

Про це стало відомо з повідомлення «Сьогодні».

Підписуйтесь на “КиївВладу”  

Повідомляється, що з початку воєнного стану в Україні дозволили націоналізувати російське майно. Перше таке рішення РНБО вже ухвалила. За ним президент підписав відповідний указ, і 12 травня його затвердила ВР.

Згідно із законом, Україна націоналізує корпоративні права українських «дочок» російських «Сбербанку» та «ВЕБ.РФ».

Про це йдеться у документі № 7371 від 11 травня 2022 р. (проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів»).

Слідкуйте за “КиївВладою”

Отже, відповідно до рішення РНБО від 11 травня, в Україні примусово вилучать корпоративні права у розмірі 99,7% «Промінвестбанку», який належить «ВЕБ.РФ» та 100% «Міжнародного резервного банку», який належить «Сбербанку Росії».

Також у цих банків вилучать фінансові активи, зокрема право вимоги боргу «ВЕБ.РФ» до «Промінвестбанку», «Сбербанку» до «МР Банку» і обох «дочок» російських банків до юридичних осіб.

Вилучать також інші фінансові активи, окрім 3 млрд гривень «МР Банку», які потрібні на задоволення вимог його кредиторів.

Зазначається, що виконати указ потрібно протягом 10 днів з моменту його опублікування.

Источник