Велику лаврську дзвіницю закрили для відвідувачів до кінця жовтня

Велику лаврську дзвіницю закрили для відвідувачів до кінця жовтня

Велика лаврська дзвіниця Києво-Печерської лаври зачинена для відвідування до кінця жовтня. Доступ закрито у зв’язку з проведенням ремонтних робіт. 

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Національного заповідника Києво-Печерська лавра.

 

Згідно з повідомленням, Велика лаврська дзвіниця буде зачинена для відвідування у зв’язку з проведенням ремонтних робіт. Обмеження діють з 6 до 31 жовтня 2023 року.

Як зазначили в заповіднику, Велика лаврська дзвіниця – один з візуальних символів Києва. З дзвіниці відкривається величний краєвид на мальовничий Дніпро. У ХІХ ст. мандрівники свідчили, що за ясної погоди з далекоглядної труби можна бачити з верхнього ярусу лаврської дзвіниці Козелець, Переяслав, Васильків й околиці на відстані щонайменше 150 кілометрів.

Нагадаємо, Велика лаврська дзвіниця Києво-Печерської лаври вперше за час війни відкрилася для відвідувачів 1 травня 2023 року.

Як інформувала , також у Києві тривають роботи по оцифруванню Успенського собору, головного храму Києво-Печерської лаври. Процес 3D-сканування національної святині України проводиться в рамках проєкту захисту архітектурних пам’яток культурної спадщини під час війни.

Источник