Великдень від найдавніших часів до сьогодення: Музей Києва представив виставку до найбільшого християнського свята

Музей Києва представив виставковий проєкт “ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ.Світло Воскресіння”, присвячений найважливішому християнському святу – Великодню.

Експозиція виставки охоплює різні історичні періоди та грані святкування Великодня – і духовні, і світські. Різноманіття експонатів показує неповторність української традиції і культуру святкування Великодня в інших країнах.

Серед експонатів виставки – керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, унікальний рецепт паски 1863 року, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок із відтвореними орнаментами всіх регіонів України та навіть яйце африканських християн XIX століття.

Головні символи великодньої експозиції – дерево життя і писанка – два надпотужні образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття. Обидва символи є надзвичайно шанованими в українській обрядовій культурі та народному мистецтві.

Окремо на виставці представлені європейський великодній декор та діаспорні писанки.

Відвідувачі можуть подарувати собі та своїм рідним святковий настрій, придбавши та підписавши великодні листівки, зроблені за ідентичним дизайном тих, що представлені на виставці.

Виставку можна відвідати до 5 травня.

  • Графік роботи: середа – неділя з 12:00 до 19:00, понеділок і вівторок – вихідні. Каса працює з 12:00 до 18:30.
  • Вартість квитків: 160/80 грн (повний/пільговий).
  • Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

Джерело