Вчителі отримають разову виплату у розмірі 21 тисячі гривень, але не всі

Уряд планує фінансово простимулювати молодих педагогів для роботи в українських школах.

Уряд вніс до парламенту до другого читання проєкт бюджету на 2020 рік. У новому бюджеті передбачена разова виплата допомоги молодим вчителям (у яких менше ніж 10 років стажу) у розмірі 21 тис. грн (850 доларів), інформує Ukr.Media.

Про це розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час презентації бюджету у вівторок, 5 листопада.

«Ми як держава, в першу чергу, звертаємо зараз увагу на положення молодих вчителів, тому що, в першу чергу, у них умови оплати зараз гірші, вони отримують менше надбавок.

З іншого боку — тому що ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно. Тому ми маємо намір протягом наступних років значно поліпшити становище молодих вчителів, які збираються йти працювати в школу», — заявив Гончарук.

Глава уряду додав, що зараз в Україні на роботу в школи приходить мало молодих вчителів. У зв'язку з цим, педагоги передпенсійного віку, які зараз працюють в школах, можуть незабаром вийти на пенсію.

Кабмін пропонує фінансово стимулювати молодих педагогів працювати в українських школах.

В урядовій презентації наголошується, що у 2020 році молодим вчителям необхідно виплатити за 21 тис. (850 доларів) гривень. Ця сума призначається для 73,9 тисячі педагогів. Мова йде про тих, хто має менше ніж 10 років стажу.

Зараз молоді педагоги отримують на три тисячі гривень менше, ніж їх колеги з 30-річним стажем.

У 2020 році загальні витрати на освіту повинні становити 145,1 млрд гривень (5,7 млрд доларів).