Вчені з’ясували, яке слово люди найчастіше вимовляють у сні

Звичка розмовляти уві сні здається кумедною, але на ділі часто лякає тих, хто спить поруч і бентежить саму людину. Раптом відкриєш страшну таємницю або потаємну мрію, сам того не бажаючи.

Розмови уві сні вивчаються досить давно. Базікають найчастіше чоловіки, а також люди з різного роду розладами сну: лунатизмом, нічними кошмарами і т. д. Іноді звичка розмовляти уві сні передається у спадок, але час від часу це може статися з кожним після яскравих переживань і стресових ситуацій, передає Ukr.Media.

Нещодавно проводилися чергові дослідження з метою визначити, які слова найчастіше уві сні вимовляють люди. На жаль, розмови носять переважно негативний характер. Це всякого роду лайки, негативні висловлювання і образи, які як правило, відносяться до іншої людини.

Як проходило дослідження:

Була підібрана група учасників з 232 дорослих людей, половина з яких страждає порушеннями сну, 87 осіб з лунатизм і нічними кошмарами і невелика група, яка жодних проблем зі сном не відчуває.

Групу записували протягом кількох ночей поспіль.

І ось що вдалося з'ясувати:

В цілому було записано 883 випадки розмов під час сну, що містять 3 349 зрозумілих слів.

Виявилося, що найчастіше уві сні люди вимовляли слово "НІ".

Дослідження також показали, що 24% розмов у сні містили негативні висловлювання, 22% грубі образи і лайки, а близько 10 % сплячих в чомусь клялися.

Чому ж так багато негативу?

Вчені пояснюють це тим, що більшість розмов відбувається під час поверхневої REM фази, коли люди бачать яскраві емоційні сни. Дуже часто вони містять загрозливі ситуації: спори, боротьбу, погоню, які й змушують сплячого викрикувати лайку і щось заперечувати.

Цікаво також, що граматика під час сну абсолютно не страждає і нічим не відрізняється від того, як ми звикли розмовляти. Тобто спляча людина правильно будує фрази, дотримується порядку слів і робить багатозначні паузи там, де це доречно.

Які висновки можна зробити:

По-перше, можна трохи розслабитися, тому що навряд чи уві сні ми розповімо своєму партнеру про наши таємниці.

По-друге, якщо ви часто базікаєте уві сні, заздалегідь вибачтеся за свою лайку і погані висловлювання, тому що вони ніяк не пов'язані з вашим реальним ставленням до сплячої поруч з вами людині.

Источник