В Україну повернулися скарби “Скіфське золото”

В Україну повернулися скарби “Скіфське золото”

Після 10 років судових баталій в Україну повернулися скарби “Скіфське золото”. Культурні цінності переміщують до місця їх подальшого зберігання під контролем інспектора Київської митниці. 

Про це дізналася із повідомлення пресслужби Державної митної служби України.

 

“У тимчасово створеній зоні митного контролю в Скарбниці Національного музею України під контролем інспектора Київської митниці відбувається вивантаження скарбів “Скіфське золото”, – йдеться у повідомленні Державної митної служби.

В Україну повернулися скарби “Скіфське золото”

У пресслужбі підкреслили, що культурні цінності прибули з Амстердаму у вантажному відсіку автомобіля, обладнаному системою підтримки температурного режиму, у спеціальних ящиках. 

Також додали, що наразі скарби переміщують безпосередньо у місце подальшого зберігання.

Раніше повідомила, що наприкінці жовтня Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні золоті вироби вартістю 60 мільйонів євро. Колекція археологічних цінностей опинилась у Європі на виставці напередодні анексії Криму. 

Нагадаємо, у травні 2022 року правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом викрадення російськими військовими національних цінностей України з музею у тимчасово окупованому Мелітополі. Йдеться про колекцію скіфського золота.

Источник