В Україні знову зросли ціни на продукти харчування

Інфляція на споживчому ринку у вересні поточного року порівняно з попереднім місяцем склала 1,9%, з початку року — 5,6%.

Інфляція на споживчому ринку у вересні поточного року порівняно з попереднім місяцем склала 1,9%, з початку року — 5,6%. Про це свідчать дані Держкомстату, інформує Ukr.Media.

Як зазначається, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%.

«Найбільше — на 14,1% — подорожчали яйця. На 3,3-1,4% зросли ціни на хліб, сало, продукти переробки зернових, м'ясо та м'ясопродукти, молоко і молочні продукти, макаронні вироби, рис, масло. У той же час, на 2,9-0,2% подешевшали фрукти, овочі, цукор», — йдеться в повідомленні.

Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, у тому числі тютюнові вироби — на 1,1%, алкогольні напої — на 0,4%. Одяг і взуття подорожчали на 8,6%, зокрема, взуття — на 9,9%, одяг — на 7,9%.

Крім того, зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 1,1%, каналізацію — на 0,9%.

«Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,8% в основному зумовлено подорожчанням палива та мастил на 5,4%», — повідомляє Держстат.

Нагадаємо, що в серпні Держстат зафіксував нульову інфляцію.