В Україні знову піднімуть пенсії: коли та на скільки

Відомо, що в наступному році буде індексація пенсій, яка підвищить виплати українцям.

Пенсійні виплати будуть проіндексовані, згідно з планом уряду, 1 березня 2020 року. Очікується підвищення за рахунок зростання прожиткового мінімуму. Пенсії в результаті індексації зростуть на 12-13%. Про це в понеділок, 23 вересня, заявила народний депутат, голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, інформує Ukr.Media.

Пенсійні виплати будуть проіндексовані 1 березня 2020 року і під час індексації, виплати зростуть на 12-13%, причому частково — за рахунок зростання прожиткового мінімуму.

«До речі, ми його вперше у статті 7 про Державний бюджет проанонсували як чесний прожитковий мінімум… Думаю, це десь на 12-13% — це половина від інфляції в цьому році та половина від зростання фонду заробітної плати», — повідомила Третьякова.

Також Третьякова зазначила, що парламент дав установку уряду «рішуче подолати цю різницю» між сьогоднішнім прожитковим мінімумом і реальним прожитковим мінімумом, який влада повинна забезпечити пенсіонерам відповідно до норм Конституції.