В Україні з’являться шість пільгових категорій працівників, які отримають право на пенсію у 50 років

Кабмін виключив три професії з «пільгового» списку, який дає право працівникам йти на пенсію в 50 років. Однак, замість них в переліку з'являться шість нових категорій працівників.

Уряд України під час чергового засідання прийняв постанову №708 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461», інформує Ukr.Media.

Тепер, три професії виключили з пільгового списку, але замість них перелік поповнили ще шість професій.

Позиція «працівники, що здійснюють безпосередню організацію і контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів у зазначених виробництвах» доповнить підрозділ 6 «Загальні професії» вищезазначеного розділу після набрання чинності постанови.

Таке ж доповнення стосується загальних професій розділу IV «Виробництво коксопродуктів» та розділу VII «Виробництво кольорових металів». Таким чином, мова йде про три категорії працівників.

Також ще три категорії працівників, які здійснюють організацію та контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів, теж отримають право на пільгову пенсію.

Зазначене доповнення до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах буде міститися в розділі ІІІ «Чорна металургія»; розділ IV «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка»; розділ VIII «Виробництво кольорових металів».