В Україні зафіксували перший випадок зараження “Кракеном”

В Україні зафіксували перший випадок зараження “Кракеном”

В Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму “Omicron” XBB.1.5, або “Кракен”. Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

Про це дізналась з повідомлення пресслужби Міністерства охорони здоров’я України.

 

Як повідомляється, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 або “Кракен” не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, “Кракен” найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей штам може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант “Omicron”, який циркулював раніше (наприклад, у США з 1 % на 47 тижні 2022 року до 8 % на 50 тижні).

З 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом “Omicron” XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

У Мінздраві нагадали, що вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів.

Раніше писала, у столиці за минулий тиждень зареєстрували 8580 нових випадків захворювання на COVID-10, грип та ГРВІ. Зокрема, за тиждень у столиці зареєстровано 191 новий випадок захворювання на коронавірус.

Читайте: Минулого тижня у Києві зареєстровано більше 8,5 тисяч випадків захворювання на COVID-19, грип та ГРВІ

В період з 16 до 22 січня в Київській області зареєстровано 131 підтверджений випадок COVID-19. Із них 5 виявлено в дітей. 

Источник