В Україні станом на другий квартал 2019 року збільшилися виплати за лікарняними

Це на 28% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Фонд соціального страхування України повідомив, що станом на квітень 2019 року виплати за лікарняними збільшилися, інформує Ukr.Media.

У квітні 2019 року розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності виріс на 28,2% у порівнянні з аналогічним періодом у 2018 році.

Про це повідомляє у четвер, 16 травня, Фонд соціального страхування України.

«Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності у квітні 2019 року у порівнянні з тим же періодом минулого року збільшився на 28,2% в розрахунку на день і склав 273,4 грн. Всього за січень-квітень 2019 року Фонд соціального страхування України направив близько 3 млрд грн на фінансування компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, сума виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу. Вона визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника.

Фондом соціального страхування України даний вид матеріального забезпечення виплачується, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності і до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п'ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Як відомо, за словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денисової, Фонд соціального страхування має заборгованість 1,6 млрд гривень за виплати лікарняних. Також вона зазначила, що у вересні 2019 року страхові виплати можуть припинити повністю.