В Ужгороді обвинуваченого в антисемітизмі судитимуть ще й за пропаганду рашизму, — прокуратура | Кримінальні новини

03.07.2023 17:30

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно ужгородця за фактом виготовлення та поширення матеріалів, які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, а також глорифікацію її учасників.

Слідством встановлено, що чоловік виготовив «наукову працю», дані в якій спотворювали реальні події в Україні та містили численні антисемітські висловлювання. Матеріал такого провокативного характеру ужгородець надіслав одній із місцевих громадських організацій.

Наявність складу злочину у поширеній «праці» підтвердили висновки судово-лінгвістичної експертизи.

Чоловік виправдовував рф і стверджував, що не вона спровокувала війну. Зокрема повідомляв, що трагічні події в Маріуполі, Бучі та інших містах насправді інсценовані єврейською спільнотою, аби спровокувати конфлікт. При цьому обвинувачений доводив, що війни між росією та Україною не існує, а Ужгород називав своїм «рідним російським містом».

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області.

Варто зазначити, що цей же мешканець Ужгорода наприкінці 2022 року на центральній площі обласного центру наніс на стіну будівлі антисемітські написи. За фактом розпалювання національної ворожнечі та ненависті. Ужгородська окружна прокуратура раніше вже скерувала обвинувальний акт до суду, розгляд його триває.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури

Источник