В Ірпінській громаді ліквідували пожежу на полі в 5 га, ліквідація горіння торфу на площі 8 га триває (фото, відео)

В Ірпінській громаді ліквідували пожежу на полі в 5 га, ліквідація горіння торфу на площі 8 га триває (фото, відео)

У Київські області в суботу, 2 вересня, у селі Забуччя Ірпінської громади виникла пожежа на полі площею 5 га. Загорання трав’яного настилу за кілька годин побороли 22 пожежники. Водночас у заплаві між селищем Михайлівка-Рубежівка та Ірпенем загорілося майже 8 гектарів торфу. Для боротьби з пожежею відкрили шлюз, щоб наповнити водою канали засохлої річки, звідки рятувальники беруть воду. Ліквідація горіння торфу триває.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні ГУ ДСНС в Київській області та інформації Ірпінського міського голови Олександра Маркушина.

 

Як повідомили в ДСНС, 2 вересня о 11:58 до оперативно-диспетчерської служби Бучанського району надійшло повідомлення про пожежу в селі. Забуччя, біля вул. Технічна.

На місце події виїхали рятувальники з Ворзеля, Гостомеля, Ірпеня та Бучі. По прибуттю пожежники встановили, що на полі горить трав’яний настил на площі 5 га.

Пожежу було ліквідовано о 15:38, до ліквідації вогню було задіяно 5 одиниць техніки та 22 чоловіки особового складу.

Як повідомив 2 вересня Олександр Маркушин, на заплаві між селищем Михайлівка-Рубежівка та Ірпенем горить майже 8 гектарів торфу.

“На місці загоряння працюють представники всіх відповідальних підрозділів, 4 пожежні розрахунки, воду для тушіння підвозить «Ірпіньводоканал». Зараз ми викликали службу водних ресурсів, щоб відкрити шлюз та наповнити водою канали засохлої річки”, – зазначив він.

Також міський голова попередив, що пожежа не загрожує інфраструктурі Ірпінської громади. Проте мешканцям Михайлівки-Рубежівки, садового кооперативу та району поблизу ЖК “Синергія” радять тримати вікна закритими до повної ліквідації пожежі.

За його словами, на повну ліквідацію пожежі потрібно приблизно 2-3 дні.

Сьогодні, 3 вересня, Олександр Маркушин повідомив, що шлюзи відкрито. 

“Тепер гасіння пожежі буде набагато легшим, бо наші пожежники зможуть ставити помпи і води вистачить на весь периметр горіння”, – зауважив він.

Нагадаємо, 15 серпня рятувальники виявили загорання торфу на відкритій території у Вишгородському районі. Після локалізації вогню  ліквідація осередку пожежі тривала кілька днів. В Обухівському районі 22 серпня горіла суха трава на площі 2,9 га. З вогнем поблизу села Ісайки 7 рятувальників боролися понад три години. А поблизу Києва 26 серпня загорілася трава у селі Ходосівка на полі у 10 га.

Источник