В чому відмінності між монолітним та стільниковим полікарбонатом, який використовується для спорудження теплиць

Характерними ознаками полікарбонату є високі показники міцності та довговічності в поєднанні з відмінними теплоізоляційними характеристиками, які дозволяють використання даного матеріалу для спорудження прозорих покрівель та для облаштування теплиць. В залежності від технології виготовлення сьогодні можна купити полікарбонат для теплиці з монолітною або стільниковою структурою, яка дозволяє забезпечити максимально комфортні умови для вирощування овочів та зеленних культур в умовах закритого грунту. На відміну від монолітного одношарового полікарбонату його стільниковий аналог має два або навіть більше шари полікарбонату з вакуольними (пустотними) камерами між окремими шарами.

Деякі особливості монолітного полікарбонату

Для монолітного (одношарового) полікарбонату характерними є однорідні параметри товщини по всій довжині (площі) листа. Даний одношаровий матеріал може мати товщину 4 мм, 6 або 8 мм, є дуже міцним та водночас стійким до зношування, що дозволяє його повсюдне використання, в тому числі – для спорудження теплиць. Зокрема:

  • листи одношарового (монолітного) полікарбонату товщиною 4 мм використовують для спорудження теплиць, які розташовані в південних регіонах країни з помірним кліматом, оскільки вказана товщина листа дозволяє забезпечення достатньої теплоізоляції для рослин в теплиці та водночас слугує надійним захистом від дощу та вітру;
  • листи 6-тиміліметрового монолітного полікарбонату використовуються для будівництва тепличних конструкцій, розташованих в більш прохолодних (в тому числі північних) регіонах країни, а також фермерами, які мають намір використовувати теплиці для вирощування рослин впродовж цілого року. Завдяки достатньо великій товщині в 6 мм листи одношарового матеріалу захистять рослини в теплиці навіть при значному зниженні температури;
  • листи 8-миміліметрового одношарового полікарбонату, які можна придбати на сайті https://poli-carbonat.com, відрізняються максимальними теплоізоляційними характеристиками та високою міцністю, тому їх можна використовувати за екстремальних кліматичних умов.

В чому відмінності стільникових листів полікарбонату

Завдяки наявності вакуольних пустот стільниковий полікарбонат має дещо кращі теплоізоляційні характеристики, водночас він поступається за міцністю монолітному матеріалу. Товщина листів стільникового полікарбонату може складати 6 мм, 8 або 10 мм.

Оптимальним для спорудження теплиць є листи стільникового полікарбонату товщиною 6 мм, водночас для забезпечення максимальної теплоізоляції рослин, особливо в регіонах з холодними кліматичними умовами ранньою весною, при спорудженні теплиць варто використовувати стільниковий полікарбонат більшої товщини – 8 або 10 мм.