У Києві завідувача психіатричного відділення лікарні судитимуть за допомогу ухилянтам | Кримінал Києва

85

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно завідувача психіатричного відділення однієї зі столичних лікарень за фактом одержання неправомірної вигоди за те, що чоловікам призовного віку надавались фіктивні довідки про лікування на стаціонарі психіатричного відділення, що згодом ставало підставою для встановлення  групи інвалідності.

Згідно з матеріалами слідства, лікар оформлював фіктивне перебування «пацієнтів» на стаціонарному лікуванні та проходження ними нібито усіх необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. Згодом чоловіки мали говорити, що лікуванням їм не допомогло і вони все ще перебувають у пригніченому стані.

У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання чоловіком групи інвалідності, що давало можливість уникнути призову на військову службу та виїхати за межі України.

Вартість послуги з виготовлення пакету медичних документів становила 6 тис. доларів США з особи.

У межах слідства правоохоронці провели обшуки за місцем роботи фігуранта, а також у приміщенні МСЕК, під час яких вилучили гроші та чорнові записи щодо «пацієнтів», а також документи щодо непридатності до військової служби чоловіків, що видавалися після початку повномасштабного вторгнення.

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

Санкція стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За клопотанням прокурора лікаря відсторонено від посади.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник